Почетна / Телевизија / Никола Димитров е гостин во „360 степени“ на Алсат

Никола Димитров е гостин во „360 степени“ на Алсат

Вечерва (12.10.2018 г.) од 22:00 часот во „360 Степени“ на ТВ Алсат ќе следите интервју со шефот на дипломатијата Никола Димитров. Дали власта има обезбедено двотретинско мнозинство во Собранието за спроведување на Договорот од Преспа; дали брзи избори не се побезбедна опција за власта зашто и да има мнозинство за првото гласање, прашање е како тоа ќе се одржи по три месеци за финалното гласање?

360 СТЕПЕНИ

Вечерва (12.10.2018 г.) од 22:00 часот во „360 Степени“ на ТВ Алсат – интервју со шефот на дипломатијата Никола Димитров:-дали власта има обезбедено двотретинско мнозинство во Собранието за спроведување на Договорот од Преспа;-дали брзи избори не се побезбедна опција за власта зашто и да има мнозинство за првото гласање, прашање е како тоа ќе се одржи по три месеци за финалното гласање;-дали Владата во Скопје била информирана за пресретнатите комуникациии на рускиот бизнисмен Савидис (близок до Путин), кој живее и работи во Грција, со кои се докажува дека бил вклучен во потплаќање заради поттикнување протести против решение за името („Њујорк Тајмс“);-како ја разбира одлуката на Цариградската патријаршија да почне постапка за давање автокефалност на Украинската православна црква во контекст на Договорот од Преспа;-дали со истрагата на СЈО за Бујар Османи, главниот политички преговарач со ЕУ, не е доведен во прашање кредибилитетот на евроинтеграцискиот процес;-„Саботажа“’.

Posted by 360 stepeni on Friday, 12 October 2018

Дали Владата во Скопје била информирана за пресретнатите комуникациии на рускиот бизнисмен Савидис (близок до Путин), кој живее и работи во Грција, со кои се докажува дека бил вклучен во потплаќање заради поттикнување протести против решение за името („Њујорк Тајмс“)? Како Димитров ја разбира одлуката на Цариградската патријаршија да почне постапка за давање автокефалност на Украинската православна црква во контекст на Договорот од Преспа? Дали со истрагата на СЈО за Бујар Османи, главниот политички преговарач со ЕУ, не е доведен во прашање кредибилитетот на евроинтеграцискиот процес?

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Три месеци гратис MOVE со дел од понудите на www.akcija24.mk

MOVE е дел од атрактивните понуди на www.akcija24.mk, еден од пионерите на онлајн-трговијата во Македонија. …

error: Содржината е заштитена!