Почетна / Телевизија / ТВ Лица / Познатиот ТВ водител Ненад се враќа со нов интернет квиз „На тепка“

Познатиот ТВ водител Ненад се враќа со нов интернет квиз „На тепка“

За прв пат во Македонија следува интернет издание на ново квиз шоу. “На тепка” е името на квизот кој ќе го води познатиот ТВ водител Ненад Ѓоргиевски.

Квизот нема да се емитува на телевизија, па заинтересираните натпреварувачи ќе може да играат и да се забавуваат преку социјалните мрежи Facebook и Youtube.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Гоце од Телма ја запроси својата девојка на охридско зајдисонце

Гоце Андреевски, водителот од телевизија Телма ќе “рипне во тавче”. Водителот кој ни е познат …

error: Содржината е заштитена!