Почетна / Телевизија / Погледнете што ќе му се случи на Мирослав Илиќ во гостувањето на Телма

Погледнете што ќе му се случи на Мирослав Илиќ во гостувањето на Телма

 

Пред концертот во март, фолкерот на гости во “Еден на еден”

 

 

 Во новото издание на забавната емисија “Еден на еден”, вечерва гостува познатиот српски фолк пејач Мирослав Илиќ. Мирослав Илиќ ќе прослави 45 години музичка кариера во Скопје, од каде и почнува неговата славеничка турнеја која ќе опфати повеќе градови од цела поранешна Југославија. За таа цел, фолкерот одржува концерт на 11 март во Метрополис Арената во Скопје.

 

 

За концертот, турнејата и анегодитете вечерва ќе зборува кај Жаре во “Еден на Еден”, a она што е интересно е што при влегувањето во студиото, на сцена ќе му се случи еден мал инцидент. Погледнете за што се работи :

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Алфа телевизија прослави 16 години постоење во етер

Алфа ТВ е приватна национална телевизија, која започна да емитува програма на македонски јазик на …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!