Почетна / Сапуници / Инфо | Португалската новела со нови епизоди на Телма во 16.40 часот
Од понеделник до петок во 16.40 часот, португалска теленовела на Телма

Инфо | Португалската новела со нови епизоди на Телма во 16.40 часот

“Горчлива одмазда” е португалска теленовела која ја доби интернационалната награда ЕМИ за најдобра теленовела во 2018-та година. Неколку месеци истата веќе се емитува и на националната Телма.

Серијата продолжува со нови интригантни продолженија во 16.40 часот, од понеделник до петок на Телма, а “Шоуто на Елен” ќе го следите во 14.30 часот. Нови епизоди со љубов и интриги, но и нови планови за остварување на опасната одмазда на Жорже следуваат и во наредните месеци од оваа интересна приказна, снимана во Португалија, Бразил и Шпанија.

Ќе успее ли љубовта на Жорже со ќерката на убиецот на неговото семејство? Ќе може ли Биа да му прости на одмаздникот во кој се вљубила, а чија една и единствена цел е … горчливата одмазда кон нејзиниот татко?

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

За празниците, „Аманет“ со маратонско емитување на Канал 5

Во празничните денови, Канал 5 телевизија ви нуди двојно уживање со маратонската сапуница “Аманет”. Од …

error: Содржината е заштитена!