Почетна / Серии / Безбедноста на Њујорк ќе ја одржува „ФБИ“ во новата серија на Fox Crime

Безбедноста на Њујорк ќе ја одржува „ФБИ“ во новата серија на Fox Crime

“ФБИ” е американска телевизиска серија, креирана од Дик Волф и Крег Турк која својата премиера ја имаше на 25 септември 2018 година на каналот CBS.

Oва е серија за внатрешното функционирање на љујоршкото Федерално истражно бито. Оваа елитна екипа на ФБИ агенти ги користи сите средства, интелигенција и најнови технологии како би ја одржала безбедноста на Њујорк на највисоко ниво, борејќи се со тероризам, организиран криминал и контраразузнавање.

Роденa во семејство на агенти за спроведување на законот, специјалната агентка Меги Бел длабоко се посветува на луѓето со кои работи, како и на оние што ги заштитува. Нејзин партнер е специјалниот агент Омар Адом Зидан, кој поминаl две години во одделот за дрога ДЕА пред да биде одбран од тимот на ФБИ. Над овие агенти како надзор ја гледаме Дана, a тимот ги вклучува и брилијантната аналитичарка Кристен, асистентот Џубаи и други.

Следува серија со многу акција, непредвидливи ситуации и адреналин. Од понеделник до петок на Фокс Крајм во 23 часот ги следиме акциите на “ФБИ”.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Децата учат и се дружат со „Јана“ секое неделно утро на Канал 5

Секоја недела наутро во 10.20 часот, Канал 5 ќе ја емитува едукативната цртана серија „Јана“ …

error: Содржината е заштитена!