Почетна / ФОТО / Дечко на денот / Фото | Вака изгледал Џамбазов пред 29 години во „Првите цутови“

Фото | Вака изгледал Џамбазов пред 29 години во „Првите цутови“

Новиот телевизиски канал МРТ 5 ни дава единствена шанса да се потсетиме на дамнешните детски серии со кои растеле многу генерации и истовремено да се потсетиме на времето кога во Македонија се снимаа многу квалитетни и интересни домашни серии.

Една од тие серии е и серијата за млади “Првите цутови”, режирана од Ацо Алексов, во која една од водечките улоги ја има омилениот шоу мен, Игор Џамбазов.

И додека гледачите со задоволство ги следат старите македонски серии на МРТ 5, ете и шанса да се видиме како изгледал Џамбазов пред 29 години во серијата “Првите цутови”.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Боки 13 во рајот, погледнете како ужива медиумскиот магнат

Бојан Јовановски, сопственикот на 1ТВ и БМЈ Медиагруп повторно покажа зошто е на врвот кај …

error: Содржината е заштитена!