Почетна / Серии / Првата дама и „5 плус фамилија“ ќе раскажуваат приказни за деца

Првата дама и „5 плус фамилија“ ќе раскажуваат приказни за деца

„Раскажуваме заедно“ е иницијатива на г-ѓа Елизабета Ѓоргиевска и 5+ Фамилија.

Преку проектот „Раскажуваме заедно” децата од училишна возраст ќе слушнат приказни за развојот и успехот на поединци кои низ историјата, секој во своето време и во областа во којашто работел, оставил силна трага. Приказните од #РаскажувамеЗаедно ќе се емитуваат на јавниот сервис и на сите дигитални платформи на „5 плус фамилијата“ (Facebook, YouTube и Instagram)

Г-ѓа Елизабета Ѓоргиевска ни ја раскажува првата приказна за животот на храбрата Малала Јусуфзаи – најмладата личност која некогаш била номинирана за Нобелова награда.

Раскажуваме Заедно – Иницијатива на г-ѓа Елизабета Ѓоргиева и 5 Плус Фамилија

Приказните за Марија Кири, Ана Павлова, Малала Јузуфаи, како и за други херои и хероини, и инспиративни личности ќе бидат дел од најновата заедничка иницијатива на г-ѓа Елизабета Ѓоргиевска и 5 Плус Фамилија. Покрај г-ѓа Ѓоргиевска, дел од оваа иницијатива ќе бидат и други јавни личности од земјава. Приказните од видео серијалот #РаскажувамеЗаедно ќе бидат достапни на сите дигитални платформи на 5 Плус Фамилија. #РаскажувамеЗаедно #5ПлусФамилија

Gepostet von 5+ Фамилија am Donnerstag, 23. April 2020

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Застани и запали се“, серија на Телма за компјутерската револуција

„Halt and Catch Fire“ е американска драмска телевизиска серија создадена од Кристофер Кантвел и Кристофер …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!