Почетна / МК Сцена / Видео | Лозано со карантинска изведба на хитот „Километри“

Видео | Лозано со карантинска изведба на хитот „Километри“

Најпознатиот македонски пејач, Лозано со својот бенд направи интересна верзија на „Километри“, од дома, како што налагаат моменталните услови поради пандемијата со коронавирусот.

Слушнете ја оваа прекрасна изведба:

Христос Воскресе 🔴…"Километри" #StayHome Session🎸 Goce Simonoski🎸 Bojan Rafajlovski🎸 Darko Fotinovski🎹 Branko Saplamaev🎷 Alexandra🥁 Bojan Jovanoski🎤 Polina Taseva🎤 Despina Spirovska

Gepostet von Lozano – Vlatko Lozanoski am Samstag, 18. April 2020

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нова песна на Елена Ристеска и италијанскиот диџеј Dj Sparadise

Соработката помеѓу италијанскиот диџеј Дј Сперадајз и Елена се роди пред повеќе од година дена, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!