Почетна / Сапуници / Актерката Жаклин Бракамонтес од бринета стана блондинка

Актерката Жаклин Бракамонтес од бринета стана блондинка

 

Марибел од “Руби” со промена во фризурата

 

 

Мексиканската актерка и мисица Жаклин Бракамонтес го промени својот имиџ. Од бринета стана блондинка. Taa својата фризура му ја довери на Габриел Самбра, кој пред извесно време ја промени бојата на косата и на Маите Перони.

– Жаки имаше потреба од промена на имиџот, по породувањето. Идејата на оваа промена е како реинкарнација за неа. Секоја жена има потреба да се почувствува женствено и привлечно по породување. Русата коса е еден од начините за тоа – кажува стилистот.

 

 

Жаки е задоволна од својот нов изглед, а со сопругот Мартин Фуентес неодамна ја добија својата четврта ќерка, Рената.

Оваа промена се случува откако дневните медиуми во Мексико излегоа со папараци фотографии во кои нејзиниот сопруг е во друштво на непозната жена. Жаклин јавно не изјаснува никаква љубомора за тоа, а не покажа ни кога се појавија слики од Мартин без кошула во друштво на две непознати девојки. За таа слика, нејзиниот маж објасни дека се работи за ергенска забава на пријател и дека нема ништо чудно и сомнително во тоа.

 

 

Жаклин Бракамонтес за македонската публика е позната по главните улоги во “Руби”, “Љубовни рани”, “Наивната невеста” и “Магична привлечност”.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Од сега, турската серија на Алфа ќе се емитува во 23 часот

Од денеска, телевизија Алфа го менува терминот на емитување на турската надсинхронизирана серија. Приказната за …

error: Содржината е заштитена!