Почетна / Филм / Празничната филмска понуда на МРТ започнува овој четврток

Празничната филмска понуда на МРТ започнува овој четврток

Младата и успешна директорка Ејми (Дениз Ричард) се враќа во родниот град по смртта на нејзината тетка, чијашто последна желба била таа повторно да ја отвори пекарницата и да биде покровител на традиционалниот Божиќен натпревар во правење колачиња.

Изненадувањето е уште поголемо кога дознава дека таа е сопственичка само на една половина од продавницата, а другата ја наследил нејзиниот поранешно момче Џек (Патрик Мулдун).
Четврток, 29 декември, 21.50 часот, филмот “Заедно за Божиќ” на првиот канал на МТВ.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Дизни и Стивен Спилберг во премиерниот семеен филм на МРТ 1

Дизни и Стивен Спилберг ги здружиле силите за на големиот екран да ја пренесат приказната …

error: Содржината е заштитена!