Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / МТМ и локалните ќе емитуваат најнови документарци од DW

МТМ и локалните ќе емитуваат најнови документарци од DW

Прва скопска МТМ телевизија и локалните телевизии ширум земјава со богата понуда на документарни емисии од Дојче Веле. Погледнете во внатрешноста на насловите на DW преку документарците од повеќе германски радиодифузери и меѓународни продукции.

Запознајте ги интригантните личности кои ги променија историјата и политиката, ѕирнете позади комплексноста на секојдневниот живот и задлабочете се во структурата на тековните настани и глобални проблеми.

Секој понеделник навечер на Прва скопска, ќе следите интересни документарни емисии со неколку репризни изданија во текот на неделата. Нови откритија за создавањето на мажот и улогата на хормонот – тестостерон, развојот на цело досие импланти, историјата на цивилизациите, нациите, подемот и падот на политичките лидери се само дел од темите на овие емисии снимени минатата година.

Во овие емисии ќе го почувствувате и мирисот на единствените традиционални јадења на земјите, естетиката на високата мода, но и неверојатни научни откритија и хемиски процеси. Уметност, историја, наука, живот се само дел од темите преку кои ќе се информирате на локалните телевизии.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Дали нашите јавни личности знаат што е офсајд во фудбалот?

Едно од клучните правила на модерниот фудбал кое сè уште е тешко да го разбере …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!