Почетна / Сапуници / Фото | Ферит од „Полна месечина“ потекнува од македонска фамилија

Фото | Ферит од „Полна месечина“ потекнува од македонска фамилија

Секоја сабота и недела на Тв Сител се емитува љубовната драма “Полна месечина”, каде главната улога му припадна на сексипилниот турски глумец Џан Јаман.

Џан е роден во ноември 1989 година, а влече албански и македонски корени.

Неговиот дедо е албански имигрант од Истанбул, а бабата е Македонка која заедно со дедо му, имигрирала во Истанбул.

Џан Јаман завршил италијански јазик, а успешно се занимава и со актерство и манекенство.

Благодарение на улогите во турските серии и моделството, тој стекна популарност меѓу припадничките на понежниот пол насекаде во светот.

Сепак многумина го сметаат за најскандалозниот турски актер, со оглед на многутте контроверзии кои го пратат во текот на снимањата и приватно.

Во моментов, актерот е сингл, па Македонки, патот е слободен до вашиот сонародник.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Санем од „Романтичарот“ танцувала за бившиот на Емина Јаховиќ

Која е Демет Оздемир, актерката која ја следите како Санем во “Романтичарот”? Оваа млада актерка …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!