Дневни Архиви: 24/10/2019 | 19:11

Нова турска серија на Алфа за „Големата одмазда“ на еден нов херој

Од понеделник (28 октомври) во 21.20 часот на телевизија Алфа започнува нова турска серија “Големата одмазда”. Од понеделник до петок, веднаш по политичкиот магазин ќе ја следите приказната за одмаздата на еден човек, во потрага по изгубениот брат и сестра. Џанан е млада и несреќна девојка. Нејзиниот татко Халдун сака …

Повеќе »

Телма и ТВ 21 со ново тинејџерско реално шоу „Нови херои“

„Нови Херои“ е реално ТВ шоу во кое тинејџери на возраст од 14 до 18 години имаат можност да ја имаат главната улога во шоуто и во решавањето предизвици од нивната локална средина. Главна цел на „Нови Херои“ е да се развие јавната свест за позитивна етничка интеракција и социјална …

Повеќе »

Фото | Од сега ќе готвиме со Фичо и Бобан во „Брза кујна“ на Сител

Филип Поповски и Бобан Симоновски се новите готвачи кои ќе ги следиме од понеделник до петок во светскиот кулинарски формат на Сител. Филип е познат како популарниот “Готвиме со Фичо” кој постојано нѐ изненадува со примамливи рецепти на социјалните мрежи, а гастрономското задоволство на спротивниот тим во “Брза кујна” ќе …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!