Дневни Архиви: 10/10/2019 | 12:24

„Флексија” на ТВ 24 ќе раскажува за животните судбини и промените

Нова телевизиска емисија на ТВ 24. “Флексија” ќе ни ги прикаже приказните од обичниот живот на обичните и необичните луѓе од нашето општество. Јулија Цветковска како автор и водител и Ивана Дамовска во улогата на новинар, ќе се обидат на публиката да им ги доближат промените кои што секому може …

Повеќе »

Отворено писмо до Министерот за култура од Здружението ММИ

Во целост ви го пренесуваме  Отвореното писмо адресирано до Министерот за култура, г-дин Хусни Исмаили од страна на произведувачите на фонограми и уметниците музички изведувачи. Прочитајте го во продолжение : ОТВОРЕНО ПИСМО до Министерот за култура, Г-дин Хусни Исмаили ОД: Произведувачите на фонограми и уметниците музички изведувачи                                                  СЕ ЧУВСТВУВАМЕ ОШТЕТЕНИ! Речиси четири …

Повеќе »

Секоја недела на МТВ 1 ќе се емитува документарецот „Диви замоци”

Македонската телевизија на своите програми ќе започне со емитување на ексклузивна странска документарна програма од врвни продуцентски куќи. Секоја недела во 18.30 часот ќе се емитува серија за дивите замоци, каде човековата историја и суровата природа се сплотуваат на едно место. Инспирација за историчарите, научниците, но и центар на древните …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!