Дневни Архиви: 06/10/2019 | 13:58

ТВ Времеплов | Ве потсетуваме на серијата „Плима“, емитувана на А1

Полициска детективска серија, емитувана на А1 во деведесетите години. Серијата “High tide” ги следеше двајцата браќа Мик и Џо, сурфери и детективи кои работат за ЦИА агентот, Гордон. Но, поради несогласувања, сурферите ќе решат да заминат од таа компанија и да започнат приватна детективска потрага по озогласените криминалци на егзотични …

Повеќе »

Фото | Пример за светски стил и однос – Каролина со нова фотосесија

Омилена на сите генерации. Обожувана од фановите. Почитувана од сите. Каролина Гочева е пример за вистинска ѕвезда и квалитет на македонската јавна сцена. Карактеристики кои ретко кој ги поседува и успеал да ги зачува во неколку децении. Тоа ѝ успеа очигледно само на Каролина, која покажа како се гради кариера …

Повеќе »

Видео | Драгана признава : Јас не сум се родила за да сецкам салата

Естрадниот магазин “Бекстејџ” направи интервју со старлетата Драгана Спасовска, која одреден период живее во Дубаи. Девојката пред камерите на Бекстејџ откри дека не планира наскоро да мажи со цел да не се затвори дома за да чува деца. Меѓу другото, таа не е родена ни за во кујна. Погледнете од …

Повеќе »

Адреналинска акција во новата ноќна серија „Чикаго ФД“ на Сител

Нова адреналинска акција на опасните улици на Чикаго за уште една, уште поопасна игра на страв, неизвесност и драма. По “Чикаго ПД”, следува уште една серија од популарната франшиза од понеделник до петок по последниот Днвник на Сител. Овојпат во центарот на вниманието ќе бидат пожарникарите и болничарите кои работат …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!