Дневни Архиви: 12/10/2019 | 15:39

Полициската серија „White collar“ секој работен ден на Нова С

Од 15 октомври во 20 часот на кабловската Нова С започнува нова американска возбудлива акција. Серијата “Криминалци во костуми” ќе се емитува секој работен ден, со реприза следниот ден во 11 часот и ќе ја замени успешната “Suits”. Наместо адвокати во одела, овде гледаме еден ФБИ агент кој неколку години …

Повеќе »

Хит на денот | Гледачка ја испеа „Каде сте Македончиња“ во емисија

Повозрасна гледачка успеа да ги расположи водителките на Алфа со своето јавување во првата емисија на попладневниот ТВ магазин. Освен муабетите за тоа каде била Искра досега, госпоѓата реши да го честита празникот со една народна македонска песна. Погледнете од видеото : Дани | ТВ Пакет

Повеќе »

„Кој работи, тој има“, нова емисија на Алфа за претприемништвото

Секоја недела во 15 часот на Алфа телевизија, во новата програмска шема ќе се емитува емисијата “Кој работи, тој има”. Марина Доковска како автор и водител на емисијата ќе има за цел да претстави убави и инспиративни бизнис приказни на познати бизнисмени и луѓе кои ќе покажат дека патот до …

Повеќе »

ТВ 24 со нов српски ситком во програмата – „Ај не замарај“

Секој вторник и среда во 19 часот, на местото од неколкупати репризираните “Мамини синови”, телевизија 24 одлучи оваа сезона да понуди конечно нешто ново од српската продукција. Уште една ситуациона комедија, снимена од Прва српска телевизија во 2016-та година. “Немој да звоцаш” е комична серија која ни прикажува заеднички живот …

Повеќе »

Видео | Ново ремек на Некст Тајм за песната „Јовка Кумановка“

По “Ја излези Ѓурѓо”, “Слушам кај шумат шумите” и “Нешто ќе те питам бабо”, популарниот македонски бенд Некст Тајм со нова преработка на уште една позната народна песна. Дуото Некст Тајм во чест на 500-годишнината од постоењето на Куманово ја преработи песната „Јовка Кумановка“, проект кој е во соработка на …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!