Дневни Архиви: 08/10/2019 | 12:31

Алфа телевизија бара водители и информатички инженер

Телевизија Алфа се подготвува за новите проекти кои ќе ги претстави во новата програмска шема, која започнува овој месец. Во меѓувреме, телевизијата објави огласи за нови работни места. Се бара информатички инженер, како и водители за утринските и попладневните емисии. Дани | ТВ Пакет

Повеќе »

Видео | Ново оро на македонскиот зурлаџија Џељо Дестановски

Го нарекуваат неуморниот македонски музичар, во моментов е еден од  најпознатите зурлаџии кај нас и уметник кој соработува скоро со сите пејачи и групи во Македонија. Џељо Дестановски, кој е дел и од ансамблот „Танец“, сними видеоспот за неговото ново оро „Малеш”. Посебен печат на ова оро даваат звуците на …

Повеќе »

Се крчка нова сезона од познатата ТВ емисија „Фчерашни новости”

Наскоро на една национална телевизија во добропознатиот термин, недела во 19.30 часот, ќе започне со емитување петатта сезона на “Фчерашни новости”. Сатирично хумористичната емисија е повторно чекор зад сите со нови неодоливи новости за бројната тв публика која нестрпливо ќе ја очекува секоја нова епизода. Се крчка нова сезона, се …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!