Дневни Архиви: 11/10/2019 | 16:03

Ребрендинг на Алфа со новата утринска програма „Добро утро, секое утро“

Од понеделник до петок телевизија Алфа ќе емитува нова утринска програма “Добро утро, секое утро” како дел од ребрендингот на телевизијата. Од 6.30 часот до 11 часот ќе се дружите со Андреј Василевски, Анастасија Богдановска, Ана Тодевска и Стефан Лазаров во новиот утрински телевизиски магазин за сите гледачи. Сервисни информации …

Повеќе »

Нова емисија за „Добар ден, секој ден“ во 12 часот на Алфа

Од понеделник до петок точно на пладне на Алфа телевизија ќе се емитува пладневната семејна емисија “Добар ден, секој ден”. Ирена Спировска, Ивана Илиевска и Искра екс Џамбазова е водителското трио на новата пладневна програма на Алфа исполнета со многу интервјуа, промоции, интересни луѓе, настани и контакт со гледачи. Во …

Повеќе »

Познатата водителка се враќа со „Најдобриот работник“ на Алфа

Успешни приказни кои имаат за цел да ги мотивираат луѓето да бидат подобри, но и сите оние кои треба да ги вреднуваат. Секоја недела на Алфа ќе се емитува “Најдобриот работник” со Катерина Тодевска Спасиќ, која претходно ја знаевме како водителка на телевизиите Телма и Нова. Наши работници, вашето време …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!