Дневни Архиви: 23/10/2019 | 10:04

Претставување на израелската поетеса Дорит Вајсман во Струмица

Здружението за развој на култура и заштита на културно наследство „Контекст – Струмица” организира поетско читање и разговор со израелската поетеса и режисерка Дорит Вајман во среда, 23 октомври 2019 година, со почеток во 19:00 часот во познатото место за алтернативни културни настани Sub Club во Струмица. Дани | ТВ …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!