Дневни Архиви: 01/10/2019 | 12:22

Фото | Спектакл на романтика и продукција приреди Рамацоти

Спектакуларен настан во организација на Авалон продукција се случи во понеделникот на 30 септември во А1 Арената во Скопје. Италијанската поп ѕвезда Ерос Рамацоти ги разнежни, расплака, разигра и развесели присутните во големата скопска сала. Рамацоти го започна својот концерт со водечката нумера од неговиот последен албум „Vita ce ne“, …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!