Дневни Архиви: 03/10/2019 | 17:17

МТВ со нова странска документарна емисија „What’s for sale?“

На програмите на Македонската телевизија оваа есен ќе се прикажува нова ексклузивна странска документарна програма . Ако бегството од секојдневието би можело да биде така едноставно како погледот низ прозорецот, колку вреди тоа? Документарниот серијал „Магичен поглед на продажба“ нуди вистинско уживање на луксузни домови со магични погледи. Од пространи …

Повеќе »

Видео | ВМРО и СДСМ се помирија, па седнаа еден до друг на Сител

Нова сезона на викенд шоуто “Листа за 300”. Првата емисија од втората сезона започнува во сабота (5 октомври) во 18 часот на Сител, а на самиот старт ќе гледаме интересни девојки за уште поинтересни ситуации. Неочекуваното ќе се оствари. Портпаролите на СДСМ и ВМРО еден до друг, во ист тим …

Повеќе »

Видео | Јордан Митев сними спот за новата песна „Роден крај“

По кратко време откако ја промовираше песната „За тебе“ заедно со спот, Јордан Митев повторно со новитет за својата публика. Овој пат нашиот пејач, кој во моментов е на турнеја во Австралија, ја промовираше песната „Роден крај“ за која сними и спот. Митев се јавува како комплетен автор на песната, …

Повеќе »

Се дружиме со светот на животните во „Пет за pet“ на Алфа

Веќе подолго време недостасуваше емисија во етерот од овој карактер. По кратка пауза на екраните од недела (13 октомври) старува новата сезона на “Пет за Pet”. Пет за Пет содржи многу интересни и едукативни содржини со пет основни и повеќе под рубрики меѓу кои се: Во рубриката Мојот миленик гледаме …

Повеќе »

Продолжува епохалната хит драма „Далеку од дома“ на Сител

Oд понеделник (7 октомври), на Сител телевизија продолжува со емитување историската воена драма “Далеку од дома” со последните случувања во приказната за безмилосните игри и завери. По поразот на Турците, Грците го завземаа Измир и прогласија суверенитет. Што ќе превземе капетан Џевдет во следните планови и дали неговиот живот е …

Повеќе »

Најновата сезона на „Винкс клуб“ во викенд премиерите на Сител

Од овој викенд на Сител телевизија започнува најновата осма сезона од “Винкс клуб”, надсинхронизирана на македонски јазик. Новите епизоди ќе ги гледате секоја сабота и недела во утринскиот блок на цртани серии. Во новата сезона се враќаат старите негативци, Валтор и злобната вештерка Трикс, но се појавуваат и нови унапредени …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!