Дневни Архиви: 18/10/2019 | 09:43

Нова турска трилер серија „20 минути“ на новиот канал TDC

Aктерката од “Аси” и актерот од “Зет домазет”, заедно во нова трилер серија на кабловскиот канал Timeless Drama Channel. На А1 Македонија ќе ја следите “20 dakika” премиерно во 16.55 часот, а репризите се во 20.55, 01.00, 05.00, 08.15 и 12.25 часот. Во продолжение, ве запознаваме со приказната : Mелек …

Повеќе »

Секоја недела по Вучиќ, Телма ќе емитува мини американски ситком

Oд 20 октомври, па секоја наредна недела во 21 часот, на Телма ќе се емитува кратката комична серија “Студентски советници”. Серијата следи група на неколку студетнски советници во еден колеџ. Во таа дружина се наоѓаат Даг, Оливија, Сем, Рејчел, Ејми, Тајлер и Лесли. 7 епизоди на “Residental advisors” ќе следите …

Повеќе »

Нова турска серија „Црвената марама“ на новиот канал TDC

На кабловскиот оператор А1 започна со емитување нов канал, кој ќе емитува исклучиво турски серии. Покрај Карадај, Снеговите на љубовта и Пари и љубов, кои се емитуваа во Македонија, следуваат и премиерни серии за телевизиските гледачи. “Црвена марама” ќе се емитува од понеделник до петок во 16 часот, со репризни …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!