Почетна / 2019 / November

Месечни Архиви: November 2019

За фановите на „Млади бунтовници“ и „Ангели“, доаѓа нова хит серија

Со големо задоволство и носталгија се сеќавате на времето поминато со вашите незаборавни “Млади бунтовници”? Глобалниот феномен стекна популарност каква што ретко се памети, а до ден денес, гледачите, веќе пораснати, ги паметат згодите и незгодите на Миа, Марица, Пабло, Мануел, Томас, Фели, Гвидо итн. Музика, забава, тинејџерски сплетки беше …

Повеќе »

Бирографската драма за „Тајниот живот на Мерлин Монро“ на МТВ 1

Серијата ни ги открива најмрачните тајни на славната Мерилин Монро. Кели Гарнер ја глуми легендарната Мерилин Монро, а во улогата на нејзината мајка, која ја крие од јавноста поради болест, ќе ја видиме Сузан Сарандон. Младата Норма Џин Мортенсон живее осамено, без љубов и без мајка ѝ. И покрај сѐ, …

Повеќе »

Што Ве очекува во новата руско турска новела на Алфа ?

Татјана е млада и убава жена, која навидум има сè што било која би посакала. Има сопруг што ја сака, убава кола, куќа, семејство кое ја поддржува. Но, во студениот град Москва, таа не се чувствува среќна. Нејзиниот маж е маркантен и зол човек, а неможноста да роди дете, за …

Повеќе »

Видео | Со Канал 5 и Аурора ќе патуваме и сонуваме во Анталија

Во сабота во 17 часот и репризно во недела во 16 часот на Канал 5 ќе се емитуваат репортажните емисии од Анталија, Турција. Овој и наредниот викенд уживајте во градот сокриен под прекрасните плажи, луксузни хотели кои ви нудат сѐ што ќе посакате, но и во историските знаменитости кои ќе …

Повеќе »

Финалните натпревари во FIFA Beach soccer World Cup на МРТ

Во сабота на 30 ноември, Јапонија ќе ги одмери силите контра Португалија во полфуиналето на фудбал на песок на собранискиот на МРТ. Репрезентацијата на Јапонија избори учество во полуфиналето на Светското првенство на плажа кое се игра во Парагвај, совладувајќи го Уругвај со 3:2 во последната четвртфинална пресметка. Покрај Јапонија …

Повеќе »

„Аграр“ на МТВ 1 – за проектите на ЕУ и продажбата на компирот

Во недела, на 1 декември на првиот канал на Македонската телевизија ќе го гледате најновото издание од “Аграр”. Најпознатата емисија за земјоделството ни подготви нови теми, со кои ќе се информираат сите оние кои се вклучени во таа општествена гранка, но и оние кои ги засегаат информациите од овој тип. …

Повеќе »

ТВ Пакет со хуманитарен апел – да помогнеме на 6-годишниот Јане !

Почитувани читатели, Време е за хуманост! Да не оставиме малечкиот Јане Николов сам да ја води битката со опаката болест, само со неговите најблиски. Да помогнеме сите онолку колку што можеме. Јане има само 6 годинки, знае дека е болен, но надежта во неговата душа нема да згасне и нема …

Повеќе »

Љубов и традиција во новата серија „Ѕвезда водилка“ на Сител

Еден даден завет засекогаш ќе го промени животот на младата девојка. Едно ветување ќе ги затегне оковите на ропството и ќе ја издигне суровата традиција над сопствените копнежи и сопствените надежи. Еден аманет во име на парите ќе ја разниша кревката душа, за која животот повеќе ќе нема смисол. Фикрет …

Повеќе »

Љубов и интриги во новата серија „Втора шанса“ на Канал 5

Во понеделник на Канал 5 телевизија ќе биде емитувана последната епизода од романтичната комедија “Мирис на јагода”, а веќе од вторник во истиот термин ќе започне новата турска серија “Втора шанса”. Во главните улоги на новата љубовна приказна ги гледаме Дамла Сенмез (Кога љубовта боли, Шубат) и Сечкин Оздемир (Величествениот, …

Повеќе »

Акција и адреналин во „Chop shop“, секоја недела на Телма

Откако е ослободен од затвор, Портер се обидува да тргне на прав пат, но неговото затворско искуство сепак го отежнува во таа намера и тој решава да се сврти кон она што го прави најдобро – крадење на автомобили. Така започнува соработка со Кејн, каде двајцата мора да се снаоѓаат …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!