Дневни Архиви: 19/10/2019 | 12:41

Фото | ТВ 24 со македонска тинејџерска серија „Гласна куќа“

Од понеделник, 28 октомври на телевизија 24 започнува новата домашна серија “Гласна куќа”. Серијата е во продукција на КМК, а учество земаат деца од актерската школа на Весна Бејби Петрушевска. Гостување ќе има Игор Џамбазов, кој ќе го толкува ликот на таткото на близнаците. Виолета Дамевска Ѓоргиева е продуцент на …

Повеќе »

Руската мелодрама „Врати ми ја љубовта“ во 18:25 часот на Алфа

Од понеделник до петок на Алфа телевизија започнува нова руска мелодрама. “Врати ми ја љубовта” ќе се емитува во 18.25 часот, надсинхронизирана на македонски јазик. Во продолжение ве запознаваме со нежната љубовна приказна од најголемата и најстудена земја на светот. Вера е млада, убава и наивна сиромашна девојка, чија најголема …

Повеќе »

Видео | „Код“ открива каде истрагата ги гледа парите од Луј Витонот

Невработен, (носи Прада, го мери времето со Ролекс, со колекција уметнички слики на ѕид)- КОД го открива профилот на Боки 13 добиен во истрагата за Рекет.  Специјалната обвинителка фатена во хип хоп поза со куп кеш.  КОД открива каде истрагата ги гледа парите од Луј витонот полн до врв. Осомничен …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!