Дневни Архиви: 15/10/2019 | 17:52

Ексклузивно на Сител – доаѓа најгледаната семејна драма

Eксклузивно на Сител стартува најгледаната турска серија за последните неколку години. Семејна драма што ќе ве закова повторно пред телевизиските екрани и преку која ќе ја доживеете магијата на една бескрајна љубов. Приказна која ги побива предрасудите и силно ги зближува вљубените души. Судбината ги водеше еден кон друг. Ќе …

Повеќе »

Среда, четврток и петок на МТВ 1 во 19 часот – „Дајте музика“

Новосоздадената верзија на детското играно шоу “Дајте музика” започнува на Македонската телевизија. Секоја среда, четврток и петок во 19 часот, ќе ги следите новите снимени епизоди на шоуто, кое со емитување започнува оваа среда (16 октомври). Следува едно незаборавно дружење, добра забава, неповторлива музика и интересни моменти од животот на …

Повеќе »

Духовни се враќа на Телма во полициската истрага „Водолија“

Новата американска серија на Телма е инспирирана од вистински личности и настани, а со оглед на фактот дека станува збор за еден многу темен настан во историјата, таа брзо се вивна во популарноста. По улогата на “лошиот” Хенк Муди во “Калифорникација”, Дејвид Духовни се враќа од понеделник до четврток во …

Повеќе »

Видео | Gabby G ги отпеа „Македонско девојче“ и песна на Тоше

Една љубов преку границите на Македонија и Бугарија. Најдоброто од двете држави за сите генерации, „One Love Tour“ 2019, по трет пат се одржа во Скопје и го донесе најдоброто од двете држави за сите генерации. На настанот зеде учество и една млада девојка од Бугарија Вистински музички бран и …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!