Дневни Архиви: 27/10/2019 | 22:49

Италијанската историска романса „Женски рај“ на програмата на ТВ 24

По италијанскиот хит “Прашање на чест”, телевизија 24 и оваа сезона за своите гледачи ќе понуди италијанска драмска серија. Од понеделник до петок во 18.30 часот ќе се емитува “Женски рај”, телевизиска серија, направена по романот “Кај женскиот рај” на Емил Зола од 1883 година. За разлика од романот, во …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!