Дневни Архиви: 07/10/2019 | 23:58

МТМ ќе ги емитува морничавите и опасни „Приказни од самракот“

На МТМ и локалните телевизии започна со емитување нова мексиканска трилер серија. 20 епизоди, 20 возбудливи “Приказни од самракот” кои ќе ве остават без здив. Што може да направи една жена кога ќе се најде киднапирана oд непознати луѓе и одведена во најмрачните студени одаи? Какво е чувството да се …

Повеќе »

Видео | По одличните кавери, Acoustic Division оди на Макфест 2019

Нова, интересна преработка на познатата “Јако, јако” на поп пејачот Лозано. Новата верзија е дело на акустичниот поп рок бенд “Acoustic Division”, кои паралелно се подготвуваат за настап на овогодишното издание на домашниот фестивал “Макфест”. Членовите на бендот веќе изјавија дека песната на Лозано е само најава за она што …

Повеќе »

Нови емисии на пладневната „Практична жена” само на Сител

Сител телевизија премиерно ни ја носи најновата сезона од познатата српска емисија на малите екрани. Секој работен ден во 12.10 часот, веднаш по пладневните вести се емитува “Практична жена”, емисија која ги советува домаќинките како да си го поедностават животот, а ќе нуди и брзи решенија за многу проблеми во …

Повеќе »

Петар Грашо со два концерти во Македонска Филхармонија

Актуелната хрватска пејачка ѕвезда, Петар Грашо, после навистина долго време ќе има свој солистички концерт и во Скопје. Иако насекаде во регонот Петар Грашо настапува во најголемите постоечки сали, Авалон продукција се одлучи да направи два ексклузивни и интимни концерти, во најубавиот простор во Скопје, Македонската Филхармонија. Концертите ќе се …

Повеќе »

Модниот бренд „Елена Лука” на страниците на британскиот Vogue

Етаблираниот македонски бренд Елена Лука се најде на страниците на ноемвриското издание на престижниот магазин, британскиот Вог! Во рубриката во која магазинот ја запознава својата милионска публика со профили на дизајнери вредни за светско внимание, со право се најде и профилот на нашиот луксузен моден бренд Елена Лука. Откако ја …

Повеќе »

Видео | Хорор во хотелот „Европа”, некогашната гордост на Отешево

Ова е кратко видео сведоштво за една типична негрижа од македонското општество кон нешто вредно што сме го поседувале. Хотелот „Европа” веќе 15 години претставува само едно сведоштво за постоењето на овој хотелски комплекс кој своевремено бил едно од најатрактивните места за летување во Македонија, сè додека не го зафатил …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!