Дневни Архиви: 05/10/2019 | 19:09

Ова се македонските серии кои ќе се емитуваат оваа сезона

Оваа сезона неколку нови серии и нови сезони на популарните домашни серии стигнуваат на македонските мали екрани. Овој месец стартува новата сезона на забавната играна продукција “Дајте музика” која ќе се емитува секоја среда, четвртк и петок на МТВ 1. Добра забава, неповторлива музика и интересни моменти од животот на …

Повеќе »

Драган Вучиќ се враќа со „Гурмански приказни“, овојпат на Телма

Секоја недела со почеток во 20 часот, телевизија Телма ќе ја емитува најновата емисија на Драган Вучиќ. Вечерно кулинарско шоу на Вучиќ со неговите гости, кои покрај интересни детали од нивните животи, ќе пробаат да зготват нешто убаво и оригинално. Изминатите години, Драган “прошета” на сите телевизии, а домаќин на …

Повеќе »

Видео | Капетан Џевдет ја најавува новата сезона на историскиот спектакл

Од понеделник, како што веќе пишувавме, започнуваат новите и последни епизоди од костимираната трагедија “Далеку од дома”. Бидете со Сител и проследете ги последните недели на емитување од сторијата за генерал Џевдет и неговото семејство. Тешки времиња за уште побурни пресврти и борби за власт, слобода и љубов. Од понеделник …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!