Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Фото | Од сега ќе готвиме со Фичо и Бобан во „Брза кујна“ на Сител

Фото | Од сега ќе готвиме со Фичо и Бобан во „Брза кујна“ на Сител

Филип Поповски и Бобан Симоновски се новите готвачи кои ќе ги следиме од понеделник до петок во светскиот кулинарски формат на Сител. Филип е познат како популарниот “Готвиме со Фичо” кој постојано нѐ изненадува со примамливи рецепти на социјалните мрежи, а гастрономското задоволство на спротивниот тим во “Брза кујна” ќе нѝ го приреди Бобан, шеф мајстор во скопскиот ресторан “Еквилибриум”.

Следете ги црвените и зелените, навивајте за вашиот омилен тим и гответе заедно со Александра, Бобан и Фичо.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Прочитајте по колку години имаат финалистите во „Ѕвездите на Гранд“

Вечерва, 8 јуни, 21 часот – финале на оваа сезона од најгледаното телевизиско шоу “Ѕвездите …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!