Дневни Архиви: 13/10/2019 | 21:40

Регистрирајте се и гласајте за вашата омилена драмска серија !

По успешниот избор на најдобра теленовела, ТВ Пакет организира и избор на најдобра драмска сапунска серија. Што значи тоа? Сите наши читатели имаат единствена можност да ја дадат својата оценка за најдобрата драма која ќе ја понудиме за гласање. Турски, индиски, руски, украински, хрватски, српски серии… гласаме за сите, една …

Повеќе »

Продолжението на „Life on Mars“ за викенд крими акција на Нова С

Секоја сабота и недела на кабловската Нова С го следите продолжението на познатата британска серија “Life on Mars”. Сиквелот на серијата се вика “Пепел во пепел” (Ashes to ashes) и ги прати секојдневните активности на детективите Крис, Реј и Алекс во борба со криминалот на лондонските улици. Во новите епизоди, …

Повеќе »

ТВ Пакет препорака | Нова серија од авторот на „Очајни домаќинки“

Од креаторот на „Desperate housewives“ и „Devious maids“ стигна уште една серија која се занимава со тоа колку на изглед безопасните жени се во состојба далеку да одат. Содржината се врти околу три жени кои живеат во различни периоди – домаќинка од 1963, богаташка од 1984 и адвокатка од 2019 …

Повеќе »

Забава и нервоза на Алфа со хрватското реално шоу „Живот на вага“

Хрватско реално шоу во новата програмска шема на телевизија Алфа. Секој работен ден во 17.50 часот ќе го следите “Život na vagi”, направено по лиценца на американското шоу “The biggest looser”. Целта е да им се помогне на луѓето кои имаат прекумерна тежина. Кандидатите ги раскажуваат своите најстресни, најболни и …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!