Почетна / 2019 / September

Месечни Архиви: September 2019

Четвртата сезона на „Готам“, премиерно во прајмтајм на Телма

На местото на СФ серијата “Луцифер”, од петок (4 октомври), на Телма телевизија започнува четвртата премиерна сезона на американската хит серија “Готам”. Нови авантури во градот на Бетмен, нови непријатели и опасни сили демнеат над возбудливото место. Што ќе се случи кога Ли и Ридлер ќе се здружат, а во …

Повеќе »

Репризни изданија од потрагата по вистина во „ДНК“ на Алфа

Покрај рперизни изданија на “Работна акција”, Алфа телевизија ќе емитува и репризи од српската риалити документарна емисија “ДНК Анализа”, од понеделник до петок во 18.30 часот. Кога ќе сфатат дека крвта не е вода, овие личности ќе тргнат во потрага по она што им било одземено, она кое било исчезнато, …

Повеќе »

„Маџун“ е претставник за меѓународна книжевна награда

На конкурсот за избор на национален претставник за меѓународната награда „Балканика 2019″, годинава до организаторот, издавачката куќа „Магор”, пристигнаа следните 12 книги: 1. Петар Стојановски – „Странец под алпите” 2. Ване Костуранов – „Ѕвездено дете” 3. Кристина Димовска – „Светлината на Сатурната” 4. Јана Мишо – „Скоро парижанка или Како …

Повеќе »

Ова се новите членови на жирито во новата сезона на ТЛЗП

Следниве денови на Сител започнува “All star” сезоната на популарното шоу “Твоето лице звучи познато” во која ќе учествуваат познати натпреварувачи што ги одбележаа претходните четири сезони. Нивните настапи и во музичка и во сценска смисла како и секоја година ќе ги коментира и оценува постојано тричлено жири и во …

Повеќе »

‘Rolling stage’ за прв пат во Македонија на концертот на Ерос

Како што се наближува денот, Авалон продукција на своите фанови им открива каков спектакл ќе гледаат во понеделник во А1 арената, на концертот на италијанскиот шармер Eros Ramazzotti. Eros доаѓа со комплетно сопствена продукција, а на сцената ќе бидат поставени огромен број на светла, ласери, видеобимови. За прв пат во …

Повеќе »

Наместо премиери, повторна реприза на „Работна акција“ на Алфа

Повторна реприза на српската емисија “Работна акција”, од понеделник до петок во 19.30 часот на Алфа. Во изминативе неколку години, емисијата беше репризирана постојано и тоа во прајмтајм на оваа фреквенција. Има семејства што животот го поминуваат во трошни куќи, се соочуваат со сериозни социјални и здравствени проблеми… Или, пак, …

Повеќе »

Нова вкусна забава во новата сезона од „Брза кујна“ на Сител

Велемајсторите на кујната се враќаат со новата, петта сезона на кулинарското шоу “Брза кујна” на Сител. Од понеделник (30 септември) ќе следиме нови интересно – подготвени рецепти, а воедно и ќе се забавуваме и навиваме за некој од натпреварувачите. Љубителите на кулинарството ќе имаат можност да научат и видат како …

Повеќе »

Реприза на домашната серија „Операција дијамант“ на Сител

 Благоја Чоревски, Данчо Чевревски, Нино Леви, Зоран Љутков, Катерина Шехтанска, Предраг Павловски, Гордана Ендровска повторно на Сител во домашната серија “Операција дијамант”. Се работи за македонска серија, снимена во 2016-та година, а сега ќе се репризира од 30. септември до 4. октомври, по пладневните вести. “Операција Дијамант” раскажува приказна за …

Повеќе »

Фото | Разголен и тетовиран – ова е новото момче на Елена Ристеска?

Естрадниот магазин “Бекстејџ” го откри името на новиот дечко на македонската пејачка Елена Ристеска. Сопственик на познат скопски lounge бар, дечкото се вика Филип Арсовски, а на социјалните мрежи може да се забележи и по некоја фотографија каде е сликан со Елена. Покрај тоа, во “очи ни паднаа” и негови …

Повеќе »

Видео | По А1, А2 и Телма, наскоро и МТВ ќе ја емитува “Friends”

Најпопуларниот ситком “Пријатели” наскоро и на Македонската телевизија. Хероите на многу генерации повторно ќе ве дружат секојдневно на малите екрани во урнебесните ситуации, хумористични авантури и незаборавни дијалози. Шест лика кои станаа феномен на популарната култура. Глумци кои се сметаат за едни од најплатените во телевизиски серии. “Френдс” е комедијата …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!