Дневни Архиви: 25/10/2019 | 11:46

Ова се добитниците на награди на Хрватското книжевно друштво

Книжевната критичарка, есеистка и професорка на УГД, Ана Витанова Рингачева и писателот, поет, сценарист, Стефан Марковски, се овогодишните добитници на Интернационалната награда за новинари – книжевници Горан Бујиќ на Хрватското книжевно друштво. Витанова Рингачева е добитник на наградата Горан Бујиќ за новинари – книжевници надвор од Хрватска, додека Стефан Марковски …

Повеќе »

Видео | „Ќе те сакам“, нова песна со спот на „Либеро бенд“

Интересен  проект, составен од неколку поврзани песни и видеа, летово најавија момците од „Либеро бенд“. Истиот стартуваше со „1001“, песна која заедно со уникатен спот беше промовирана пред публиката во jули  и успеа да се етаблира како вистински летен хит. Готов е и вториот проект на момците од бендот за …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!