Дневни Архиви: 09/10/2019 | 11:21

Видео | Вака ќе изгледа новиот дизајн на вестите на Алфа

Овие денови се очекува целосен ребрендинг на националната телевизија Алфа. Нов визуелен идентитет и нова програмска шема. Повеќе нема да ги гледате југословенските стари филмови и емисии, туку на програмата на Алфа ќе има нови, свежи емисии во нови студија, како и нови синхронизирани серии. Покрај новитети во содржините на …

Повеќе »

Видео | Киднапирана докторка во новиот спот на „Два бона“

Урбаните момци кои го донесоа кај нас новиот модерен звук, следејќи ги светските музички трендови; Хип Хоп, РНБ, Трап и Регетон,  Марио Јелиќ (Кун) и Антонио Стојановски (Тони) познати како Два Бона, најголемото освежување на македонската сцена, дуото кое ги полни клубовите до последно место, тука и надвор од државата, …

Повеќе »

Видео | „Зоро моја румена“, нова песна и спот на Велевска

На стартот од есента, Елена Велевска го промовираше својот најнов музички проект насловен „Зоро моја румена“. Станува збор за сосема поинаква песна, која уште по првото слушање го привлекува вниманието на слушателот. Песната е авторско дело на докажаниот двоец Дејан Момировски и Борче Нечовски, со кој Елена долги години соработува, …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!