Почетна / Забава / Најголемиот концертен маратон ова лето – „Ohrid Calling 2019“!

Најголемиот концертен маратон ова лето – „Ohrid Calling 2019“!

Најголемиот проект на Авалон Продукција во нивната 26 годишна работа во Република Македонија – фестивалот OHRID CALLING се случува ексклузивно ова лето.

После минатогодишното издание на OHRID CALLING кое со спектакуларните настапи на Dimitri Vegas & Like Mike и Armin van Buuren, навистина направи од фестивалот бренд кој денес е познат низ целиот свет, пред Вас е годинешниот line up којшто го сочинуваат 16 светски артисти кои ќе настапат на досега кај нас невидено четиридневно доживување, на кое се очекуваат минимум 20.000 посетители по ден, од цела Европа.

ОХРИД ќе гори ова лето! Купете влезници и се гледаме таму.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Заврши „Фолк Фест Валандово 2024”, прочитајте кои се победниците

Со песната „Темјана”, музика на Ванчо Димитров, текст Огнен Неделковски и аранжман на Љупчо Соколовски, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!