Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Ред хумор, ред музика во новата сезона од „На здравје“ на Алфа

Ред хумор, ред музика во новата сезона од „На здравје“ на Алфа

Нова сезона од забавната емисија “На здравје” на Алфа телевизија и на Балкан Мјузик ТВ.

Секоја недела во 16.15 часот дружете се со нови музички пријатели во нов пријатен амбиент, зачинет со многу хумор на Алфа, а истата епизода во 20 часот во недела навечер ќе ја следите и на Балкан Мјузик ТВ.

Многу македонска музика збогатена со интересни скечеви во забавното фолк шоу, копродукција со Арт студио.

Во продолжение погледнете ја најавата за емисијата :

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Вечерва гласаме за бројот 1 на 145 333 за победа на Мики во „Гранд“

Македонскиот идол Мики Секуловски е еден од најсериозните кандидати за победа во големото музичко талент …

error: Содржината е заштитена!