Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / „Шоуто со Бојан“ носи многу смеа и музика секоја недела на Алфа

„Шоуто со Бојан“ носи многу смеа и музика секоја недела на Алфа

Арт Студио во соработка со Балкан Мјузик ТВ и Алфа ТВ, Ви го најавуваат новото музичко шоу со Бојан Стојков, познат за публиката од учеството во бугарскиот “Идол”.

Во премиерното издание на “Шоуто со Бојан”, мразот го скршија Полина Тасева, Димитар Андоновски и Благојче Трајковски, а за музиката се задолжени “Тандеми”.

Инаку шоуто ќе се емитува секоја недела во 18.10 часот, веднаш по централните вести на Алфа, а освен на Алфа, може со задоволство да го следите и на Балкан Мјузик ТВ.

Во продолжение погледнете ја најавата :

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Сител со емисија за здравје по теркот на оние на Телма, ТВ 24 …

Пред околу петнаесетина години, Канал 5 телевизија започна со емитување на емисија за здравје, во …

error: Содржината е заштитена!