Почетна / Сапуници / Следете ги двете теленовели во дневните термини на Телма

Следете ги двете теленовели во дневните термини на Телма

Ти го давам животот ја гледате премиерно секое утро во 11.35 часот, веднаш по квизот со Ненад. Топла приказна за малиот Нико чија болест ќе ги потресе неговите родители, а воедно и ќе го спои и со неговиот вистински татко Педро.

Репризите на оваа телевисина приказна се сабота и недела од 13 часот.

Втората теленовела која може со уживање да ја гледате е драматичната „Ако нè остават”.

Серија за Алисија, една жена која навидум има сè. Но, откако ќе дознае дека сопругот ја изневерува, за неа почнува тешка борба за среќа, борба за своите деца и борба за нова љубов. Премиерно во 16.55 часот, а репризно во 13.30 часот, од понеделник до петок.

Големите латиноамерикански ѕвезди се повторно тука. Телма телевизија со серии за многу драма, солзи и љубов во новата телевизиска сезона.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Известување | „Забрането јаболко“ со нова епизода и во сабота

Авангардната босфорска драма “Забрането јаболко” не престанува да изненадува со секоја нова епизода. Борба за …

error: Содржината е заштитена!