Почетна / Серии / Најсаканите детски ликови „Биби и Боби“ ексклузивно на Телма

Најсаканите детски ликови „Биби и Боби“ ексклузивно на Телма

Драги другарчиња, не пропуштајте ја оваа незаборавна филмска авантура со вашите омилени ликови, Биби и Боби, само на телевизија Телма, секоја сабота од 19:15 часот.

Да се забавуваме, пееме, учиме и се дружиме со убедливо најомилените ликови на новите генерации.  Биби и нејзиниот најдобар другар Боби, заедно со нивните миленичиња од планетата Заз, ви ветуваат дека повторно ќе ве носат во различни авантури кои ќе ве научат како да го направиме светот подобро место за живеење.

На 31 декември, во очи на новата година, циклусот сказни започнува со “Снешковград”.

Биби и Боби патуваат со снешкото Гого кон Снешковград за таму да ја пречекаат Новата година.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нова српска хумористична серија за викенд на Канал 5

Кои се луѓето кои најдобро можат да ве разберат, да ви помогнат…со кои можете да …

error: Содржината е заштитена!