Почетна / Забава / Видео | Цеца стана “доктор”, па посочи дека корона вирусот бил ослабнат

Видео | Цеца стана “доктор”, па посочи дека корона вирусот бил ослабнат

Цеца заедно со синот Вељко беа дијагностицирани како позитивни на Ковид-19 пред неколку дена, а затоа што телефонот не престанал да ѝ ѕвони од загрижени пријатели, реши преку видеообраќање да каже дека е добро.

Да не беше ослабнет вирусот, немаше Владата на Србија да дозволи групирање и немаше да гледаме таков натпревар на стадионот ЈНА со 25 илјади публика. Затоа, мислам дека вирусот е многу многу ослабнат, па ги замолувам медиумите да не шират паника – кажа пејачката во своето обраќање кон фановите.

View this post on Instagram

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

A post shared by C E C A (@cecaraznatovic) on

Од кога една контроверзна пејачка станува експерт за корона вирусот во период кога бројот на заразени на светско ниво е поголем од било кога?

Српските здравствени власти очигледно е дека треба да реагираат кон вакви “експерти” кои креираат јавно мислење за нешто толку сериозно како што е вирусот Ковид 19.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Интимен концерт на „Фрајле” на 16-ти март во „Македонска филхармонија”

ористејќи ги своите три гласа, маркантната појава и различниот сензибилитет, членките на новосадскиот бенд „Фрајле” …

error: Содржината е заштитена!