Почетна / Сапуници / Фото | По малечката невеста, се самоуби и познат индиски актер

Фото | По малечката невеста, се самоуби и познат индиски актер

Пред четири години, животот си го одзеде актерката која ја толкуваше улогата на возрасната Ананди од индиската маратонска сапуница “Малечката невеста”. Индиската јавност беше шокирана откако актерката била пронајдена обесена во домот.

А денес, на 14 јуни уште еден индиски актер трагично го заврши животот. Sushant Singh Rajput, познат по главната улога на Манав во индиската серија “Огнови на љубовта”, емитувана на Сител телевизија бил пронајден мртов.

34 годишниот актер страдал од депресија, па се обесил во неговиот дом во Мумбај. Бил неизмерно богат, уживал во космиката и мистериите, но длабоко во себе, немирите го натерале да си го одзеде животот.

Дани | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Дознајте кога ќе се емитуваат новите епизоди на „Забрането јаболко“

Заради пандемијата со Covid 19, снимањето на серијата “Забрането јаболко” е со повремени прекини и …

error: Содржината е заштитена!