Почетна / Живот / Масовна светска медитација за помош на погодените од пандемијата

Масовна светска медитација за помош на погодените од пандемијата

Недела 14 јуни од 17 часот преку масовна медитација која ќе ја обедини нашата свест и ќе помогне за исцелување на нашата планета, за мир и сите погодени од оваа пандемија.

На последната масовна медитација на 5 Април во која се приклучивме и ние имаше повеќе од 1.000.000 медитатори. Да бидеме побројни и посилни овој пат!
Ова е нашата шанса да се постигне критична маса од медитатори, односно повисоко ниво на свест за да има позитивна промена. Ние ќе ја користиме медитација на Срцата Близнаци – велат од Ars Lucida – Coaching & Training

Нека биде светлина, нека биде љубов и мир!

Линк за регистрација и вклучување на Zoom.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

АЕТМ поддржа отворање на 60 нови е-продавници во Македонија и Албанија

Асоцијацијата за е-трговија на Македонија – АЕТМ одржа бесплатен едукативен и нетворкинг настан за е-трговија, …

error: Содржината е заштитена!