Почетна / Телевизија / Претседателска дебата на Сител – Стево и Гога соочени со граѓаните

Претседателска дебата на Сител – Стево и Гога соочени со граѓаните

Денеска (14 април) со почеток во 16.30 часот ќе се емитува нова претседателска дебата, овојпат на Сител телевизија.

Славица Арсова и Иван Кузмановски како домаќини на “Детектор” ќе ги соочат Стево Пендаровски, Блерим Река и Гордана Силјановска на само седум дена до изборите. Што планираат за подобрување на студентскиот живот, што ќе исполнат што ветиле, колку веруваат во тоа што го зборуваат – “Детектор” ги соочува ставовите на граѓаните со оние на претседателските кандидати.

И претседателите на партиите кои ги кандидираат Гога, Стево и Река со свои прашања :

Zoran Zaev, Hristijan Mickoski и Bujar Osmani имаат прашања за претседателските кандидати. Што вие би ги прашале Blerim Reka, Проф.д-р Гордана Силјановска Давкова и Stevo Pendarovski?Претседателска дебата во Детектор. Недела, 16:30 на Сител Телевизија.

Gepostet von Детектор am Samstag, 13. April 2019

Жестока или млака дебата? Аргументирање или измислување? Напаѓање или конструктивизам? Што следува во дебатата на Сител, гледаме денеска во 16.30 часот.

Дани | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Алфа телевизија прослави 16 години постоење во етер

Алфа ТВ е приватна национална телевизија, која започна да емитува програма на македонски јазик на …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!