Почетна / Серии / Полициската серија „Чикаго ПД“ со ноќни репризи на Сител
Храбри, пожртвувани, професионални и вљубени - полицискиот оддел на Чикаго

Полициската серија „Чикаго ПД“ со ноќни репризи на Сител

Пред почетокот на новите акции, Сител телевизија ќе ја репризира американската полициска серија за одделот во Чикаго и тоа секоја ноќ од 23.30 часот. “Чикаго ПД” е серија за луѓето кои ќе стават сè на коцка за да би служеле на законот. На NBC се емитува од 2014та година во досега шест сезони, a премиерно на Сител се емитуваше минатава сезона.

Во ноќните часови, подигнете го адреналинот заедно со полицајците во униформи кои патролираат по улиците борејќи се против најтешките криминални дела во градот, како организираниот криминал, препродавањето на дрога и убиства на високи функционери и личности. На чело на овој оддел се наоѓа наредникот Ханк, енигматичен човек кој е подготвен да го заобиколи и законот само за да ја добие правдата.

Притисокот на неговото водство може да го издржат само најцврстите и најжилави подредени. И покрај проблематичното минато кое го врзува со шефот, детективот Антонио претендира да стане главен во таа единица. Тој не се предава ниту попушта и покрај секојдневните препирки со Ханк. За полицајците по улиците, секој ден да се преживее е нов предизвик.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нова српска хумористична серија за викенд на Канал 5

Кои се луѓето кои најдобро можат да ве разберат, да ви помогнат…со кои можете да …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!