Почетна / Серии / Секоја недела на МТВ 1 ќе се емитува документарецот „Диви замоци”
Канадски серијал за најпознати европски дворци и замоци

Секоја недела на МТВ 1 ќе се емитува документарецот „Диви замоци”

Македонската телевизија на своите програми ќе започне со емитување на ексклузивна странска документарна програма од врвни продуцентски куќи. Секоја недела во 18.30 часот ќе се емитува серија за дивите замоци, каде човековата историја и суровата природа се сплотуваат на едно место.

Инспирација за историчарите, научниците, но и центар на древните култури. Некогаш величествени домови на кралските семејства, денес живеалиште на животински и растителен свет.

Од кафеавите мечки и водните саламандери од замокот Предјама, до Нојшванштајн, инспирација за Дизниевите приказни, серијата „Дивите замоци“ ни ја открива бурната историја на пет импозанти замоци, но и природниот свет што ги опкружува.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Децата учат и се дружат со „Јана“ секое неделно утро на Канал 5

Секоја недела наутро во 10.20 часот, Канал 5 ќе ја емитува едукативната цртана серија „Јана“ …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!