Почетна / Сапуници / Најновите епизоди од „За семејството“ на Канал 5 во 19:40 часот

Најновите епизоди од „За семејството“ на Канал 5 во 19:40 часот

Премиерно на Канал 5 телевизија, од понеделеник до петок во 19.40 часот ги следите најновите продолженија на семејната сага која ги освои вашите срца. Прва во регионот, Канал 5 успеа да ги обезбеди премиерните продолженија за својата гледачка публика.

Приказната за сирачињата продолжува на Канал 5. Тажна и болна ќе биде нивната борба во суровиот свет во кој живеат. Оставени сами на себе, се соочија со смртта на своите родители, а потоа им почина и оној кој беше потпора и поддршка на сите нив, нивниот сакан брат.

Сега, време е за нови битки за опстанок и нови победи за љубов. И сето тоа само и само во име на сеемејството.

Од понеделеник до петок во 19.40 часот, “За семејството” со нова сезона, серијата која стана хит во над 50 земји ширум светот.

Семејство, како гранки на дрво, сите растеме во разни насоки, но нашите корења остануваат едно. Семејство. Каде што животот почнува, а љубовта никогаш не завршува.

Дани | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Невиден наплив на турски серии во Србија, Бугарија, Хрватска, Босна

Како никогаш претходно, српските телевизии откупуваат и емитуваат турски серии. Ако во Македонија одамна помина …

error: Содржината е заштитена!