Почетна / Филм / Сабота на Телма со бразилската комедија „A repartição do tempo“

Сабота на Телма со бразилската комедија „A repartição do tempo“

📅 сабота, 19 ноември
⏰ 19:15 – Работно време

Кога д-р Бразил ја претстави својата временска машина во Регистарот на патенти и пронајдоци, во Бразилија, никој не можеше да замисли дека шефот на канцеларијата, Лисабоа, ќе ја користи за да ги дуплира своите вработени со цел да ја зголеми продуктивноста. Поробен во подрумот на зградата со другите дупликати, несреќниот Џонас може да смета само на помошта на неговите мрзливи соработници за да ги спречат плановите на Лисабоа.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Недела, 23 јуни на Телма, 22.15 часот | Воениот трилер „Ѕидот“

За време на војната во Ирак, наредникот на штабот на американската армија Шејн Метјус е …

error: Содржината е заштитена!