Почетна / Филм / Неделна ноќ на Телма со акциониот трилер „The Commuter“
Петок, 3 ноември, 21 часот, МТВ 1 - "Патникот"

Неделна ноќ на Телма со акциониот трилер „The Commuter“

📅 недела, 13 ноември
⏰ 22:15 – Патникот

Во овој акционен трилер, Мајкл (Лијам Нисон) продавачот на осигурување е на неговиот секојдневен пат до дома, но овојпат работите ќе бидат поинакви. Откако ќе го контактира мистериозна жена, Мајкл ќе биде принуден да го открие идентитетот на скриениот патник во неговиот воз, пред возот да стаса до последната станица.

Додека работи против часовникот за да ја реши загатката, сфаќа дека се расплетува смртоносен план и несвесно е фатен во криминален заговор, опасен за него и за неговите сопатници.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ексклузивно на МТВ 1 телевизиска премиера на „Кајмак“

Најновиот филм на Милчо Манчевски „Кајмак“ оваа недела ќе се емитува на Првиот канал на …

error: Содржината е заштитена!