Почетна / Филм / Италијанската комедија „L’uomo perfetto“ во сабота, 14-ти, на МРТ 1

Италијанската комедија „L’uomo perfetto“ во сабота, 14-ти, на МРТ 1

Лучија е млад и успешен продуцент и не може да прифати дека нејзината најдобра другарка Марија треба да се омажи за Паоло, во кого таа е тајно заљубена уште од своето детство. Борбената и снаодлива Лучија решава по секоја цена да ја сочува љубовта на својот живот и да го освои „своето“ момче.

За таа цел го ангажира Антонио, еден згоден, но сиромашен глумец, кого го подготвува за да одглуми дека е човекот од нејзините соништа во кого Марија ќе се заљуби. Антонио навистина станува совршениот човек, но… работите се компликуваат во сабота, 14 ноември на МРТ 1 со почеток во 23.15 часот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Петок на ТВ 24 – страв и трепет со хоророт „13 камери“

петок (24 мај 2024) – 22.30 часот, телевизија 24 Младенците се вселуваат во нова куќа …

error: Содржината е заштитена!