Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Тепана до смрт – тажната сторија за Билјана во недела во „Срце на дланка“

Тепана до смрт – тажната сторија за Билјана во недела во „Срце на дланка“

Билјана Пандурска е жртва на семејно насилство. Толку била тепана ќе рече таа што еден ден откако ќе роди 6 деца, две години нема да знае за себе. Згрижена во болница, сопругот се откажува од сите деца. Дел од нив заминуваат во дом, дел во дом семејства. Едно семејство престанува да постои. Многу судбини се од корен сменети.

За жал, Билјана од тој момент до денес живее многу тешко. Со 4000 денари месечно, собира шишиња за да преживее. се храни во народни кујни. Често легнува и гладна. Се надева дека откако ќе ја каже својата приказна, макар едно од децата ќе и прости и ќе живеат заедно како некогаш.

Целата сторија ќе можете да ја погледнете во најновата епизода на емисијатa “Срце на дланка” во недела, 6 ноември 2022, во 15 45 часот на Алфа.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Посетете ја „Школата за готвење на Марта Стјуарт“ на МРТ 1

Инспирирана од истоимениот бестселер, во серијата „Школата за готвење на Марта Стјуарт“ лично Марта им …

error: Содржината е заштитена!