Почетна / Сапуници / Фото | Смешниот Гафур од „Горка земја“ приватно е сосема поинаков

Фото | Смешниот Гафур од „Горка земја“ приватно е сосема поинаков

Турскиот актер Булент Полат секоја вечер го гледаме на телевизија Сител во серијата „Горка земја“ во ликот на смешниот Гафур, кој е оженет со убавата Сание.

Булент Полат има 43 години, а во Турција е најпрепознатлив токму по глумата во споменатата серија во која е еден од ретките ликови кој се појавува од почетната етапа.

Приватно тој изгледа доста помладо од ликот што го толкува, оженет е со Дујгу Полат и ја имаат ќеркичката Дога.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Рудници на страста” – нова дневна теленовела на Телма

Нова продукција на Телевиса, теленовела полна со предавствa, интриги, одмазда и моќ. Во главните улоги …

error: Содржината е заштитена!